Молитвослов

Для всех неравнодушных православных христиан, было составлено молитвенное прошение ко Господу Богу о восстановлении нашего Храма. Ежедневно в 21:00 едиными устами будем творить Молитву. По желанию, возможно присоединять к утреннему и вечернему правилу. С Божьей помощью будем покорны Промыслу Божьему!

Гóсподу помóлимся,     Гóсподи поми́луй.

МОЛИТВА   О   ВОССТАНОВЛЕНИИ   ХРАМА

Гóсподи Иису́се Христе́, Сы́не Бóжий, Ты бо ре́кл еси́ пречи́стыми усты́ Твои́ми: «Аминь глагóлю вам, я́ко а́ще два от вас совещава́ется на земли́ о вся́цей ве́щи, ея́же а́ще прóсита, бу́дет и́ма от Отца́  Моегó, Иже на небесе́х: иде́же бо еста́ два или́ трие́  сóбрани во и́мя Мое́, ту е́смь Аз посреде́ их». (Мф. 18, 19-20).

Непрелóжны словеса́ Твоя́, Гóсподи, милосе́рдие Твое́ безприкла́дно и человеколю́бию Твоему́ не́сть конца́. Сегó ра́ди мóлим Тя: да́руй нам, рабóм твои́м, согласи́вшимся проси́ть Тя о восстановле́нии хра́ма села́ Вознесе́нья, исполне́ния на́шего проше́ния.
         Гóсподи Бóже Спаси́телю наш, се́рдцем сокруше́нным к Тебе́ припа́дая, прóсим Тя: упразни́ все прегра́ды на пути́ восстановле́ния и Сам возста́ви храм сей во сла́ву и́мени Твоегó Пречестна́го. Да и в нем, до сконча́ния ми́ра сегó, сла́вится Пречестнóе и Великоле́пое Имя Пресвяты́я и Живонача́льныя Трóицы — Отца́, и Сы́на и Свята́го Ду́ха. Сегó ра́ди к Тебе́ прибега́ем, я́ко Ты еси́ Бог наш и ра́зве Тебе́ инóго не ве́мы. Но оба́че не я́коже мы хоти́м, но я́коже Ты. Да бу́дет вóля Твоя́ во ве́ки векóв. Ами́нь.